Punkty za kilometry

Za każdy kilometr zapisanej trasy rowerem, na rolkach, na hulajnodze lub deskorolce, dłuższej niż 1,5 km. To co, tym razem dłuższa wycieczka?

Za każdy kilometr zapisanego biegu, spaceru, treningu Nordic Walking (min. 1,5 km).

Punkty za każdą aktywność

Dodatkowo za każdą aktywność na nogach lub na kołach dłuższą niż 1,5 km, po min. 30 minutach od poprzedniej aktywności. Maksymalnie za 4 pierwsze przejazdy w ciągu dnia i 4 pierwsze biegi/spacery.

Premie za passę, czyli kolejne aktywne dni z rzędu

Punkty za passę naliczane są oddzielnie dla każdej aktywności: jazdy rowerem i biegania. Aby otrzymać punkty za passę w jednej z nich, np. bieganiu, należy zapisywać punktowane w wyzwaniu trasy biegowe X dni z rzędu. Różne aktywności wykonywane dzień po dniu nie dają premii za passę.

 

Zespoły firmowe

Wiemy jak ważna jest integracja oraz zdrowa rywalizacja między pracownikami, dlatego zapraszamy również wszystkie firmy do stworzenia zespołu w wyzwaniu RakReaton.  Możecie świetnie się bawić, a przy okazji realnie wspierać i pomagać dzieciom z kliniki onkologii dziecięcej Przylądek Nadziei.

Jak założyć zespół firmowy w RakReatonie i pomóc dzieciom chorym na raka?

  1. Zgłoś swoją firmę do zabawy. Zadzwoń: +48 600 018 883, albo napisz: marynia.mos@naratunek.org.
  2. Przekaż darwiznę na leczenie dzieci chorych na raka.
  3. My utworzymy Ci zamknięty zespół firmowy.
  4. Twoi pracownicy dołączają do zabawy. Rywalizują ze sobą lub wspólnie realizują założony cel.

AZS - Grupy

Jest to zespół dedykowany członkom organizacji AZS. 

  1. Zbierz grupę do 20 osób, tak aby móc połączyć siły w rywalizacji z innymi zespołami.
  2. Wejdź w widok rankingów (Puchar na dole strony) > Grupowe > AZS - Grupy. Tutaj znajdziesz listę już utworzonych zespołów: dołącz do jednego z nich lub wybierz przycisk „Stwórz zespół”.
  3. Możesz nadać swojej drużynie nazwę i logo oraz wysłać znajomym z firmy link z zaproszeniem do dołączenia.

 

Wolontariusze Fundacji LOTTO - Grupy

Jest to zespół dedykowany wolontariuszom Fundacji LOTTO. 

  1. Zbierz grupę x osób, tak aby połączyć siły w rywalizacji z innymi zespołami.
  2. Wejdź w widok rankingów (Puchar na dole strony) > Grupowe > Wolontariusze Fundacji LOTTO - Grupy. Tutaj znajdziesz listę już utworzonych zespołów: dołącz do jednego z nich lub wybierz przycisk „Stwórz zespół”.
  3. Możesz nadać swojej drużynie nazwę i logo oraz wysłać znajomym link z zaproszeniem do dołączenia.

 

WOT - Grupy

Jest to zespół dedykowany Wojsku Obrony Terytorialnej. 

 

  1.  Zbierz grupę x osób, tak aby w dniu startu wyzwania móc połączyć siły w rywalizacji z innymi zespołami.
  2. Wejdź w widok rankingów (Puchar na dole strony) > Grupowe > WOT - Grupy. Tutaj znajdziesz listę już utworzonych zespołów: dołącz do jednego z nich lub wybierz przycisk „Stwórz zespół”.
  3. Możesz nadać swojej drużynie nazwę i logo oraz wysłać link z zaproszeniem do dołączenia.

 

 Grupy

Tutaj każdy może stworzyć swój zespół i rywalizować z innymi.

Rywalizujemy nie tylko indywidualnie, ale też między zespołami!

  1. Zbierz grupę do 7 osób, tak aby w dniu startu móc połączyć siły w rywalizacji z innymi zespołami.
  2. Wejdź w widok rankingów (Puchar na dole strony) > Grupowe > Grupy. Tutaj znajdziesz listę już utworzonych zespołów: dołącz do jednego z nich lub wybierz przycisk „Stwórz zespół”.
  3. Możesz nadać swojej drużynie nazwę i logo oraz wysłać znajomym link z zaproszeniem do dołączenia.
  1. Punkty zaliczane są jedynie podczas aktywnej wyzwania: 01.09 - 30.09.  Podczas rozgrzewki aktywności nie przeliczają się na cel charytatywny. Żeby zapisać trasę, musi ona mierzyć przynajmniej 1,5 km.

  2. Liczą się tylko aktywności zapisane w Activy po dołączeniu użytkownika do wyzwania w aplikacji. Nie jest możliwe dodanie tras wcześniejszych, nawet jeżeli były one wykonane już w trakcie trwania konkursu. 

  3. Wszystkie aktywności są weryfikowane przez algorytmy aplikacji. Należy włączać zapis trasy tylko w momencie jej wykonywania. Jeśli zmieniasz środek komunikacji, zakończ lub zatrzymaj zapis trasy - w przeciwnym wypadku takie aktywności zostaną usunięte.

  4. By otrzymać punkty za aktywność musi minąć minimum 30 minut od zakończenia poprzedniej aktywności. Nie musisz jednak czekać – punkty za kilometry naliczają się zawsze (dla aktywności powyżej 1,5 km).

  5. Punkty za passę przyznawane są oddzielnie dla każdej z 2 aktywności, tzn. aby otrzymać dodatkowe punkty w rankingu rowerowym, należy X dni z rzędu zarejestrować trasę rowerową. Można otrzymywać jednocześnie punkty za regularność przy każdej aktywności.

  6. Nie zapisuj aktywności w budynkach - błędy sygnału GPS mogą spowodować usunięcie takich tras.

  7. Aby aktywność otrzymała punkty w danej edycji, musi zostać zakończona w czasie jej trwania, czyli przed godziną 23:59. Trasy wgrywane z urządzeń GPS (Garmin, Polar) oraz aplikacji Strava połączonej z Activy powinny zostać zaimportowane przed końcem edycji. Zalecamy, by nie czekać do ostatniej chwili, ponieważ synchronizacja może potrwać dłużej.

  8. Wyniki w zakładce „Mój Profil” są Twoimi wynikami personalnymi, niezależnie od trwania konkursu. Statystyki widoczne w zakładce Rankingów mogą się od nich różnić, ponieważ uwzględniają tylko aktywności wykonane w trakcie aktywnych edycji konkursu.

  9. Jeśli łączysz Activy z urządzeniami Garmin, Polar lub ze Stravą pamiętaj, że w Activy pojawią się jedynie trasy wykonane od momentu połączenia obu aplikacji. Historyczne trasy sprzed połączenia nie zostaną uwzględnione, nawet jeśli zostały wykonane w trakcie konkursu. Listę aktywności, które wliczają się do statystyk konkursu w danej kategorii (rower/bieganie) po synchronizacji urządzeń z Activy znajdziesz TUTAJ.

  10. Jeśli przesyłasz trasy z urządzenia GPS do Activy przez Stravę pamiętaj, by robić to regularnie. Organizator zastrzega sobie prawo do wykluczenia zawodnika, który zaimportuje jednocześnie zbyt wiele tras (np. z okresu 5 dni). Dodatkowo narażasz się wtedy na przekroczenie limitów połączenia Activy ze Stravą i nieuwzględnienia przejazdów

  11. Pełny regulamin konkursu znajdziesz TUTAJ.
 

Jednak najważniejsze w RakReatonie jest to że każdy przebyty kilometr to wsparcie dla dzieci chorych na raka!

Twoja aktywność pomaga!

 

Pokonajmy we wrześniu 1 milion kilometrów, a 100 tysięcy złotych trafi na leczenie dzieci chorych na nowotwory. Dzieci chore na raka codziennie walczą o swoje zdrowie i życie. Wspólnie z nimi walczą rodzice i personel medyczny. Ty też zrób coś dla nich! Podejmij we wrześniu wyzwanie rekreacyjne. Nie musisz być sportowcem, aby wziąć udział w RakReatonie! Liczy się każdy wysiłek fizyczny - spacer, nordic walking, bieg, jazda na rowerze. Wspólnie chcemy osiągnąć cel 1 miliona kilometrów.