Punkty za pokonane kilometry

 

2 pkt

Za każdy kilometr zapisanej trasy na kołach ( np. rowerem), dłuższej niż 1,5 km. To co, tym razem dłuższa wycieczka?

6 pkt

Za każdy kilometr zapisanej trasy na nogach (np. biegu, spaceru, treningu Nordic Walking) , dłuższej niż 1,5 km.

 

Dodatkowe punkty za wykonaną aktywność

 

5 pkt

Dodatkowo za każdą aktywność na nogach lub na kołach dłuższą niż 1,5 km, po min. 30 minutach od poprzedniej aktywności. Maksymalnie za 2 pierwsze przejazdy na rowerze w ciągu dnia i 2 pierwsze biegi/spacery.

Premie za passę, czyli kolejne aktywne dni z rzędu

Punkty za passę naliczane są łącznie dla wszystkich rodzajów aktywności.
Aby otrzymać punkty za regularność, należy zapisywać dowolne aktywności (na nogach lub na kołach)  kolejne dni z rzędu.

Punkty za regularność liczą się osobno w każdej edycji. 

  1. Punkty zaliczane są jedynie podczas aktywnej edycji konkursu. Przed jej startem (np. w rozgrzewce) aktywności nie są punktowane. Żeby zapisać trasę, musi ona mierzyć przynajmniej 1,5 km.

  2. Liczą się tylko aktywności zapisane w Activy po dołączeniu użytkownika do wyzwania w aplikacji. Nie jest możliwe dodanie tras wcześniejszych, nawet jeżeli były one wykonane już w trakcie trwania konkursu. 

  3. Wszystkie aktywności są weryfikowane przez algorytmy aplikacji. Należy włączać zapis trasy tylko w momencie jej wykonywania. Jeśli zmieniasz środek komunikacji, zakończ lub zatrzymaj zapis trasy - w przeciwnym wypadku takie aktywności zostaną usunięte.

  4. By otrzymać punkty za aktywność musi minąć minimum 30 minut od zakończenia poprzedniej aktywności. Nie musisz jednak czekać – punkty za kilometry naliczają się zawsze (dla aktywności powyżej 1,5 km).

  5. Nie zapisuj aktywności w budynkach - błędy sygnału GPS mogą spowodować usunięcie takich tras.

  6. Aby aktywność otrzymała punkty w danej edycji, musi zostać zakończona w czasie jej trwania, czyli przed godziną 23:59. Trasy wgrywane z urządzeń GPS (Garmin, Polar) oraz aplikacji Strava połączonej z Activy powinny zostać zaimportowane przed końcem edycji. Zalecamy, by nie czekać do ostatniej chwili, ponieważ synchronizacja może potrwać dłużej.

  7. Wyniki w zakładce „Mój Profil” są Twoimi wynikami personalnymi, niezależnie od trwania konkursu. Statystyki widoczne w zakładce Rankingów mogą się od nich różnić, ponieważ uwzględniają tylko aktywności wykonane w trakcie aktywnych edycji konkursu.

  8. Jeśli łączysz Activy z urządzeniami Garmin, Polar lub ze Stravą pamiętaj, że w Activy pojawią się jedynie trasy wykonane od momentu połączenia obu aplikacji. Historyczne trasy sprzed połączenia nie zostaną uwzględnione, nawet jeśli zostały wykonane w trakcie konkursu. Listę aktywności, które wliczają się do statystyk konkursu w danej kategorii (rower/bieganie) po synchronizacji urządzeń z Activy znajdziesz TUTAJ.

  9. Jeśli przesyłasz trasy z urządzenia GPS do Activy przez Stravę pamiętaj, by robić to regularnie. Organizator zastrzega sobie prawo do wykluczenia zawodnika, który zaimportuje jednocześnie zbyt wiele tras (np. z okresu 5 dni). Dodatkowo narażasz się wtedy na przekroczenie limitów połączenia Activy ze Stravą i nieuwzględnienia przejazdów.