Punkty za pokonane kilometry

Punkty są naliczane jedynie dla tras rozpoczętych lub zakończonych w promieniu 50 km od Centrum Handlowego VIVO! Krosno (Bieszczadzka 29, 38-400 Krosno).

 

2 pkt

Za każdy kilometr zapisanej trasy rowerem, dłuższej niż 1,5 km. To co, tym razem dłuższa wycieczka?

 

Dodatkowe punkty za wykonaną aktywność

 

10 pkt

Dodatkowo za aktywność rowerową dłuższą niż 1,5 km.
1 raz dziennie.

 

Miejsca Bonusowe

 

40 pkt

Za odwiedzenie miejsca bonusowego

Aktywność musi rozpocząć lub zakończyć się w tej lokalizacji i mieć długość min. 1,5 km. 

Lista miejsc bonusowych

Pamiętaj, że dodatkowe punkty za odwiedzenie wybranego miejsca bonusowego otrzymasz tylko raz dziennie, łącznie możesz je otrzymać piętnaście razy.

Zwiedzaj okolicę, odkrywaj nowe miejsca i nie zapomnij zrobić pamiątkowego zdjęcia!

 

Za odwiedzenie wszystkich miejsc bonusowych otrzymasz dodatkowo
1000 punktów!
Warunkiem jest dołączenie zdjęcia z każdej lokalizacji do zapisanej w Activy trasy.

1. Przymiarki – Wzniesienie widokowe k. miejscowości Bałucianka;

Przymiarki to wzniesienie w paśmie Wzgórz Rymanowskich. Główna kulminacja jest niezalesiona i stanowi doskonały i licznie odwiedzany przez turystów punkt widokowy. Widać stąd panoramy na Pogórza Karpackie, Doły Jasielsko – Sanockie, oraz Beskid Dukielski z Cergową i Pasmo Graniczne Beskidu Niskiego z Kamieniem nad Jaśliskami.

2.  Grzywacka Góra – Wieża Widokowa

Grzywacka Góra to szczyt w zachodniej części Beskidu Niskiego, w paśmie Beskidu Dukielskiego. Na jej wierzchołku znajduje się wieża widokowa z krzyżem milenijnym z 1999.



3. Zagórz - Klasztor Karmelitów Bosych;

Monumentalne ruiny XVIII w. późnobarokowego kościoła i klasztoru – warowni zakonu karmelitów bosych w Zagórzu. Jeden z nielicznych zachowanych klasztorów warownych w Polsce i na ziemiach dawnej Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Ruiny klasztoru są wpisane do rejestru zabytków nieruchomych.



4. Czarnorzeki - Winnica widokowa

Winnica Widokowa znajduje się na wysokości 470 metrów nad poziomem morza,  można z niej podziwiać widok na Pogórze Gorlickie, a przy sprzyjających warunkach nawet dostrzec dalekie Tatry. 



5. Pustelnia Św. Jana z Dukli – Góra Zaśpit

Pustelnia Św. Jana z Dukli znajduje się na wzgórzu Zaśpit w Beskidzie Niskim, na czerwonym Głównym Szlaku Beskidzkim. Pustelnia została założona w 1769 roku, po beatyfikacji Jana z Dukli. Ta neogotycka murowana kaplica powstała w latach 1906-08. Obok świątyni stoi drewniany dom rekolekcyjny, tzw. dom pustelnika oraz taras ze sztuczną grotą, w której bije źródełko, z którego czerpią wodę pielgrzymi.



6. Bóbrka - Skansen Przemysłu Naftowego

Otwarta w 1854 roku, najstarsza na świecie i nadal działająca kopalnia ropy naftowej. Jest to muzeum związane z turystyką industrialną, które umożliwia poznanie historii przemysłu naftowego. W otoczeniu lasu bobrzeckiego znajdują się XIX-wieczne kopanki, w których można zobaczyć naturalną ropę naftową, czyli czarne złoto, które i teraz wydobywa się z szybów pochodzących z czasów Łukasiewicza.



7. Odrzykoń – Zamek Kamieniec

Kamieniec to warownia obronna z XIV w. położona na skalnym wzgórzu, na skraju Czarnorzecko–Strzyżowskiego Parku Krajobrazowego. Na terenie ruin zamkowych znajduje się Muzeum Zamkowe, Sala tortur, Pracownia Ceramiki Zamkowej.



8. Sanok  - Skansen Budownictwa Ludowego

Sanocki skansen jest pierwszym w powojennej Polsce i największym w kraju muzeum etnograficznym. Muzeum w Sanoku prezentuje kulturę ludową, budownictwo mieszkalne, gospodarcze, przemysłowe i sakralne Bojków, Łemków, Pogórzan i Dolinian chroniąc przed zapomnieniem dorobek i odrębności kulturowe dawnych mieszkańców polsko-ukraińskiego pogranicza we wschodniej części polskich Karpat.



9. Krosno - Muzeum Rzemiosła

Podstawową wystawą muzeum jest ekspozycja pt. "Dzieje rzemiosła Polski południowo-wschodniej", w ramach którem prezentowane są eksponaty, związane ze stolarstwem, kowalstwem, zegarmistrzostwem (wraz z eksponatami związanymi z historią budynku), krawiectwem, tkactwem, szewstwem z rymarstwem i siodlarstwem, fryzjerstwem i modniarstwem.



10. Krosno – Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej

Etnocentrum powstało, aby zachowywać, przypominać i przybliżać to, co najważniejsze w kulturze tradycyjnej ziemi krośnieńskiej. Można tu posłuchać oryginalnych pieśni lub w scenerii dawnego peronu kolejowego obejrzeć stare zdjęcia, odnajdując ślady historii tego regionu, poznać proces powstawania chleba,proziaków czy innych lokalnych smakołyków. Wirtualna przymierzalnia ludowych strojów pozwala przejrzeć się w lustrze w pięknym, tradycyjnym stroju Łemkini, Pogórzanki czy Krakowiaka.

 



11. Trzcinica – Skansen Karpacka Troja

Skansen Archeologiczny Karpacka Troja to połączenie tradycyjnej formy skansenu oraz nowoczesnej placówki muzealnej. Cały kompleks składa się z zabytkowego grodziska, nowoczesnego pawilonu wystawowego, parku archeologicznego, sektora hodowlanego, poletek eksperymentalnych i platformy widokowej.

 



12. Dukla – Muzeum Historyczne

 Muzeum poświęcone militariom i historii okolic Dukli, mające siedzibę w dawnym pałacu w Dukli. Siedzibą muzeum jest późnobarokowy zespół pałacowo-parkowy Mniszchów z II połowy XVIII wieku. Obiekt łączy w sobie bogatą historię i symbolizuje świetność miasta. W trakcie II wojny światowej uległ poważnym zniszczeniom, a powstanie muzeum umożliwiło jego odbudowę.

 



13. Żarnowiec – Dworek Marii Konopnickiej

 

Muzeum biograficzne poświęcone Marii Konopnickiej. Na muzeum składają się: zabytkowy dworek z XVIII wieku, przebudowany z końcem XIX wieku, park o powierzchni ponad 3 hektarów i lamus. Stanowią one dar narodowy, przekazany pisarce Marii Konopnickiej w 1903 roku z okazji jubileuszu 25-lecia pracy pisarskiej.

 

 



14.  Haczów – Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Michała Archanioła (Zabytek Unesco)

 Późnogotycki drewniany kościół pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Michała Archanioła. Kościół w Haczowie jest największym gotyckim drewnianym kościołem w Europie i jednocześnie jednym z najstarszych kościołów drewnianych konstrukcji zrębowej w Polsce. Został włączony do szlaku architektury drewnianej województwa podkarpackiego (Trasa I – Krośnieńsko-Brzozowska).

 



15.  Stępina – schron kolejowy

Na terenie kompleksu schronowego znajduje się dziś siedem obiektów z kilkudziesięciu zbudowanych w latach 1940-41. Poza samym tunelem, jest tu także, połączona z nim podziemnym przejściem maszynownia oraz pięć dużo mniejszych schronów bierno-bojowych. Na terenie kompleksu znajduje sięrównież trawiaste lądowisko dla samolotów.

 



Premie za passę, czyli kolejne aktywne dni z rzędu

Aby otrzymać punkty za regularność, należy zapisywać punktowane w wyzwaniu trasy rowerowe X dni z rzędu. 

Punkty za regularność liczą się osobno w każdej edycji. 

 
  1. Punkty zaliczane są jedynie podczas aktywnej edycji konkursu. Przed jej startem (np. w rozgrzewce) aktywności nie są punktowane. Żeby zapisać trasę, musi ona mierzyć przynajmniej 1,5 km.

  2. Punkty są przyznawane jedynie za aktywności powyżej 1,5 km rozpoczęte lub zakończone w promieniu 50 km od Centrum Handlowego VIVO! Krosno (Bieszczadzka 29, 38-400 Krosno).

  3. Liczą się tylko aktywności zapisane w Activy po dołączeniu użytkownika do wyzwania w aplikacji. Nie jest możliwe dodanie tras wcześniejszych, nawet jeżeli były one wykonane już w trakcie trwania konkursu. 

  4. Wszystkie aktywności są weryfikowane przez algorytmy aplikacji. Należy włączać zapis trasy tylko w momencie jej wykonywania. Jeśli zmieniasz środek komunikacji, zakończ lub zatrzymaj zapis trasy - w przeciwnym wypadku takie aktywności zostaną usunięte.

  5. By otrzymać punkty za aktywność musi minąć minimum 30 minut od zakończenia poprzedniej aktywności. Nie musisz jednak czekać – punkty za kilometry naliczają się zawsze (dla aktywności powyżej 1,5 km).

  6. Bonus za dojazd do miejsca bonusowego przyzna się automatycznie, jeśli zachowane zostały wszystkie opisane wyżej zależności.

  7. Nie zapisuj aktywności w budynkach - błędy sygnału GPS mogą spowodować usunięcie takich tras.

  8. Aby aktywność otrzymała punkty w danej edycji, musi zostać zakończona w czasie jej trwania, czyli przed godziną 23:59. Trasy wgrywane z urządzeń GPS (Garmin, Polar) oraz aplikacji Strava połączonej z Activy powinny zostać zaimportowane przed końcem edycji. Zalecamy, by nie czekać do ostatniej chwili, ponieważ synchronizacja może potrwać dłużej.

  9. Wyniki w zakładce „Mój Profil” są Twoimi wynikami personalnymi, niezależnie od trwania konkursu. Statystyki widoczne w zakładce Rankingów mogą się od nich różnić, ponieważ uwzględniają tylko aktywności wykonane w trakcie aktywnych edycji konkursu.

  10. Jeśli łączysz Activy z urządzeniami Garmin, Polar lub ze Stravą pamiętaj, że w Activy pojawią się jedynie trasy wykonane od momentu połączenia obu aplikacji. Historyczne trasy sprzed połączenia nie zostaną uwzględnione, nawet jeśli zostały wykonane w trakcie konkursu. Listę aktywności, które wliczają się do statystyk konkursu w danej kategorii (rower/bieganie) po synchronizacji urządzeń z Activy znajdziesz TUTAJ.

  11. Jeśli przesyłasz trasy z urządzenia GPS do Activy przez Stravę pamiętaj, by robić to regularnie. Organizator zastrzega sobie prawo do wykluczenia zawodnika, który zaimportuje jednocześnie zbyt wiele tras (np. z okresu 5 dni). Dodatkowo narażasz się wtedy na przekroczenie limitów połączenia Activy ze Stravą i nieuwzględnienia przejazdów.