Punkty za pokonane kilometry

12pkt

Za każdy kilometr aktywności "na nogach" (spacer, bieg, Nordic Walking), dłuższej niż 1,5 km. 

4pkt

Za każdy kilometr aktywnosci "na kołach" (rower), dłuższej niż 1,5 km. 

Dodatkowe punkty za wykonaną aktywność

10pkt

Dodatkowo za wykonanie aktywności "na kołach" lub "na nogach". Bonus przynawany maksymalnie 4 razy dziennie dla każdej kategorii.

Premie za passę, czyli kolejne aktywne dni z rzędu

Punkty za passę naliczane są oddzielnie dla każdej aktywności: jazdy rowerem i biegania. Aby otrzymać punkty za passę w jednej z nich, np. bieganiu, należy zapisywać punktowane w wyzwaniu trasy biegowe X dni z rzędu. Różne aktywności wykonywane dzień po dniu nie dają premii za passę.

  1. Punkty zaliczane są jedynie podczas aktywnej edycji konkursu. Przed jej startem (np. w rozgrzewce) aktywności nie są punktowane. Żeby zapisać trasę, musi ona mierzyć przynajmniej 1,5 km.

  2. Liczą się tylko aktywności zapisane w Activy po dołączeniu użytkownika do wyzwania w aplikacji. Nie jest możliwe dodanie tras wcześniejszych, nawet jeżeli były one wykonane już w trakcie trwania konkursu. 

  3. Wszystkie aktywności są weryfikowane przez algorytmy aplikacji. Należy włączać zapis trasy tylko w momencie jej wykonywania. Jeśli zmieniasz środek komunikacji, zakończ lub zatrzymaj zapis trasy - w przeciwnym wypadku takie aktywności zostaną usunięte.

  4. By otrzymać punkty za aktywność musi minąć minimum 30 minut od zakończenia poprzedniej aktywności. Nie musisz jednak czekać – punkty za kilometry naliczają się zawsze (dla aktywności powyżej 1,5 km).

  5. Punkty za passę przyznawane są oddzielnie dla każdej z 2 aktywności, tzn. aby otrzymać dodatkowe punkty w rankingu rowerowym, należy X dni z rzędu zarejestrować trasę rowerową. Można otrzymywać jednocześnie punkty za regularność przy każdej aktywności.

  6. Nie zapisuj aktywności w budynkach - błędy sygnału GPS mogą spowodować usunięcie takich tras.

  7. Aby aktywność otrzymała punkty w danej edycji, musi zostać zakończona w czasie jej trwania, czyli przed godziną 23:59. Trasy wgrywane z urządzeń GPS (Garmin, Polar) oraz aplikacji Strava połączonej z Activy powinny zostać zaimportowane przed końcem edycji. Zalecamy, by nie czekać do ostatniej chwili, ponieważ synchronizacja może potrwać dłużej.

  8. Wyniki w zakładce „Mój Profil” są Twoimi wynikami personalnymi, niezależnie od trwania konkursu. Statystyki widoczne w zakładce Rankingów mogą się od nich różnić, ponieważ uwzględniają tylko aktywności wykonane w trakcie aktywnych edycji konkursu.

  9. Jeśli łączysz Activy z urządzeniami Garmin, Polar lub ze Stravą pamiętaj, że w Activy pojawią się jedynie trasy wykonane od momentu połączenia obu aplikacji. Historyczne trasy sprzed połączenia nie zostaną uwzględnione, nawet jeśli zostały wykonane w trakcie konkursu. Listę aktywności, które wliczają się do statystyk konkursu w danej kategorii (rower/bieganie) po synchronizacji urządzeń z Activy znajdziesz TUTAJ.

  10. Jeśli przesyłasz trasy z urządzenia GPS do Activy przez Stravę pamiętaj, by robić to regularnie. Organizator zastrzega sobie prawo do wykluczenia zawodnika, który zaimportuje jednocześnie zbyt wiele tras (np. z okresu 5 dni). Dodatkowo narażasz się wtedy na przekroczenie limitów połączenia Activy ze Stravą i nieuwzględnienia przejazdów.